Strona główna > Oświetlenie domu > Lampa sufitowa, listwy LED, halogeny? Jakie oświetlenie salonu polecają architekci

Salon w swoim założeniu ma być takim pomieszczeniem, które spełniać będzie wiele różnych funkcji. Można tam indywidualnie wypoczywać, ale też będzie się tam jadło czy przyjmowało gości. Dlatego dobrze będzie także dopasować oświetlenie do tych wszystkich zadań. Pokój dzienny łączy się często z kuchnią i jadalnią, dlatego nie wystarczy już jeden żyrandol na środku sufitu. Tak naprawdę trzeba przygotować zróżnicowane lampy, tak by aranżacja wnętrza sprawdziła się w przypadku każdej okazji. Gdy chodzi o źródła światła w salonie to oszczędzanie nie ma tutaj sensu Jakie oświetlenie salonu do strefy wypoczynku?

Lampy sufitowe, które znajdą się nad częścią wypoczynkową na pewno dadzą komfort przebywania w takim pomieszczeniu. Będzie tam można spokojnie zorganizować również spotkanie z rodziną czy znajomymi. Jeśli chce się ogólnie korzystać z salonu to takie górne światło powinno wystarczyć. Oczywiście warto, by tych źródeł światła na takim żyrandolu było kilka, ale do codziennego życia pojedyncza forma wystarczy. Dopiero gdy salon będzie miał spełniać inne poza wypoczynkowymi zadania powinniśmy się bardzo mocno zastanowić nad tym jakie będą możliwie najlepsze rozwiązania.

Zwykłe oświetlenie sufitowe raczej nie do czytania jeśli chcemy mieć w salonie miejsce do czytania to warto stworzyć taki kącik, do którego będzie docierało odpowiednio mocne światło. Jak się wydaje to również ma swoje znaczenie. Warto wstawić lampkę, dzięki której będzie można kierować snopem światła. Trzeba pamiętać, że zwykłe światło górne zdecydowanie do czytania książek nie będzie wystarczające. Można także w nowoczesnych wnętrzach postawić na ledowe linie świetlne montowane w suficie, które jak się okazuje także mogą się dobrze sprawdzić.