Strona główna > Lampy sufitowe > Jaki żyrandol? Jaka lampa wisząca?

Gdy zajrzymy do oferty sklepów z oświetleniem przekonamy się, że wybór żyrandoli jest ogromny. Można być nawet zaskoczeni, że jest ich aż tak dużo w sprzedaży. Trzeba się na początek zastanowić, gdzie taka lampa ma się znajdować. Inne są propozycje do salonu, sypialni czy kuchni.

Każde pomieszczenie będzie miało swoją specyfikę i dlatego to musi być brane pod uwagę, jeśli chcemy mieć udane oświetlenie. Jeśli chodzi o wybór lamp można się również swobodnie decydować o różne niespodziewane rozwiązania estetyczne. W tym momencie jak się bowiem okazuje można spokojnie tak kontrastować wyposażenie własnych wnętrz, nie koniecznie wszystko musi być w jednym stylu. Takie mieszanie także dobrze się sprawdza i czasami warto się na nie zdecydować. Na pewno istotną kwestią będą zawsze żyrandole klasyczne, które tak samo dobrze się sprawdzają niezależnie od warunków. Trzeba pamiętać, że piękny, rozbudowany żyrandol z kryształów to zawsze eleganckie rozwiązanie dla wnętrz, gdzie będziemy chcieli postawić na wyjątkową estetykę, stylistykę po prostu perfekcyjną. Jeśli będziemy cenić klasyczne wnętrza to rozwiązanie będzie jakby dla nas właśnie stworzone.

Jaką lampę wybrać?

Gdy wybieramy żyrandol różne elementy trzeba brać pod uwagę. Na początek znaczenie ma wielkość pomieszczenia, gdzie będzie on montowany. Chodzi przede wszystkim o to, by był to żyrandol, który nie będzie ani za duży ani zbyt mały. Jeśli przesadzimy z wielkością w pomieszczeniu nie będzie zauważalne niż więcej poza żyrandolem. Jeśli będzie on za mały to znowu pojawi się poważny problem z oświetleniem całego wnętrza w odpowiedni sposób. Zasada jest taka, że żyrandol nie może wisieć wyżej niż 2 metry na ziemią. Dlatego trzeba spojrzeć jak wygląda nasz sufit i dzięki temu będzie można dopasować długość żyrandola. Należy również pamiętać, że w ciągach komunikacyjnych raczej należy powiesić go nieco wyżej dla wygody. Możliwości nie brakuje, w sklepach jest wiele różnorakich żyrandoli, dlatego coś atrakcyjnego zawsze powinno dać się spośród nich wybrać dla siebie.